Szkolenie dla KGW w Zgierzu

Show the MENU
02.03.2020

Trwa zielone światło dla kół gospodyń wiejskich. Aby energiczne, pełne zapału i pomysłów kobiety mogły w pełni i bez stresu wykorzystać nowe możliwości, muszą swobodnie poruszać się w gąszczu nowych przepisów. I tu z pomocą przychodzą specjaliści z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach.

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Zgierz 20 lutego 2020 r. zaprosił członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu zgierskie na szkolenie.

Bogusława Plewka z Urzędu Skarbowego w Zgierzu; Grażyna Jóżwiak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgierzu; lekarz wet. Jan Kurczewski z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zgierzu; Arkadiusz Andrzejczak z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Aleksandrowie Łódzkim poruszali bardzo aktualne zagadnienia:.

  • rejestracja KGW w ARiMR 
  • możliwości pozyskania dofinansowania
  • działalność KGW w świetle aktualnych przepisów prawnych
  • rozliczenia finansowe i formy opodatkowania
  • wymogi higieniczno-sanitarne i weterynaryjne przy produkcji i sprzedaży żywności (sprzedaż bezpośrednia, sprzedaż okazjonalna, RHD).

Honorowymi gośćmi byli: Andrzej Jeziorski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zgierzu oraz Tomasz Czyszczyszyn, powiatowy lekarz weterynarii w Zgierzu.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła duża frekwencja i ożywiona dyskusja. A że szkolenie odbywało się w tłusty czwartek, nie zabrakło słodkiego poczęstunku – tradycyjnych pączków.

 

                                                                 Tekst i fot.: Anna Dąbrowska