Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Show the MENU
01.09.2016
dekoracja z żółtej dyni oraz kwiatów

Wrzesień to miesiąc, w którym od lat wielbiciele roślin pojawiają się w Skierniewicach, by uczestniczyć w Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw. Podobnie było w tym roku. W trzeci słoneczny weekend września członkinie KGW z terenu gmin: Parzęczew, Ozorków i Aleksandrów Łódzki uczestniczyły w wyjeździe szkoleniowym do Skierniewic na XXXVI Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Celem wyjazdu było zapoznanie się z nowymi odmianami kwiatów cebulkowych, bylin i krzewów ozdobnych.

Uczestnicy chętnie zwiedzali stoiska kwiatowe i przyglądali się projektom, jak upiększyć swoje gospodarstwa i ogródki przydomowe. Grupa zwiedziła również Instytut Ogrodnictwa i Warzywnictwa w Skierniewicach, gdzie podziwiała piękne dekoracje z warzyw i kwiatów.

Oprócz stoisk typowo ogrodniczych zainteresowaniem cieszyły się również stoiska KGW z powiatu. skierniewickiego, na których można było oglądać i podziwiać rękodzieło, można było również nie tylko próbować, ale i kupować potrawy lokalne, tj. pierogi z mięsem, kapustą i grzybami, barszcz czerwony, żurek z kiełbasą, wędliny własnych wyrobów, naleśniki z serem, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem oraz różne rodzaje ciast i serów.

Tekst i fot.: Zuzanna Maślińska