UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Dożynki Powiatowo-Gminne w Rzgowie

Show the MENU
12.09.2017

Dożynki Powiatowo-Gminne w Rzgowie

 

W Rzgowie 3 września 2017 r. odbyły się Dożynki Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Gminy Rzgów. Tradycyjne święto plonów rozpoczęła dziękczynna msza święta w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie. Po nabożeństwie uroczysty korowód przejechał na plac przy OSP Guzew, gdzie został powitany przez Rzgowską Orkiestrę Dętą.

       Poświęcony bochen chleba z rąk starostów dożynek odebrał burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński. Panie z kół gospodyń wiejskich zgodnie z ceremoniałem wręczały dożynkowe wieńce. Miłym akcentem był lot gołębi Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Rzgów, zainteresowaniem cieszyły się występy artystyczne Amatorskiego Zespołu Śpiewaczego Gałkowianie z Koluszek, Zespołu Pieśni i Tańca Rzgowianie, Rzgowskiej Orkiestry Dętej i Chóru Camerata oraz innych grup artystycznych.

       Wśród wielu stoisk i wystaw nie zabrakło stoiska promocyjnego przygotowanego przez pracowników Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Brzeziny, gdzie udzielali fachowych porad.

       Wspólne biesiadowanie i zabawa z udziałem zespołów wokalno-instrumentalnych trwała do późnego wieczoru. Impreza dożynkowa, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rolników i okolicznych mieszkańców.

 

Anna Gołaszewska

Fot.: Anna Gołaszewska

Klemens Derach

Łukasz Krawiec