Mistrzowie Województwa Łódzkiego Konkursu AGROLIGA 2008

Show the MENU
Zdjęcie przedstawia Państwo Patrycja i Błażej Wiązów, Mistrzów Województwa Łódzkiego Konkursu Agroliga 2008 w kategorii rolnicy

Podczas uroczystego otwarcia XVII Promocyjno-Handlowej Wystawy Rolniczej Rol-Szansa 2008 zostały ogłoszone wyniki wojewódzkiego etapu konkursu AGROLIGA 2008. Laureaci zostali uhonorowani pucharami Wojewody Łódzkiego oraz nagrodami ufundowanymi przez wójtów rodzimych gmin.
Wyłonieni wojewódzcy mistrzowie w kategoriach: Rolnicy i Firmy, zostali zgłoszeni do eliminacji krajowych. Krajowy finał Konkursu AGROLIGA 2008 odbędzie się w styczniu 2009 roku i to wówczas okaże się czy możemy poszczycić się kolejnym Mistrzem Krajowym Agroligi z województwa łódzkiego. Zaszczytny tytuł Mistrza Krajowego Konkursu AGROLIGA z naszego województwa posiada już czterech rolników i dwie firmy.
 
A oto tegoroczni mistrzowie:

Tytuł Mistrz Województwa Łódzkiego Konkursu AGROLIGA 2008 w kategorii ROLNICY otrzymali Państwo Patrycja i Błażej Wiązowie z Zadzimia w powiecie poddębickim.
Państwo Patrycja i Błażej Wiązowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 44 ha z czego 18,31 ha zajmuje uprawa sadu jabłoniowego metodami ekologicznymi. Pozostały areał to: sad tradycyjny, ziemniaki, zboża i użytki zielone. Gospodarstwo posiada certyfikat gospodarstwa ekologicznego, zaś rolnik ma odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia produkcji metodami ekologicznymi.

Tytuł Mistrz Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2008 w kategorii Firmy otrzymał Zakład Przetwórstwa i Handlu Mięsnego „Złotex” ze Złoczewa w powiecie sieradzkim.
Zdjęcie przedstawia Andrzeja Aleksandrowicza przy tucznikachZakład Przetwórstwa i Handlu Mięsnego „Złotex” jest firmą rodzinną prowadzoną przez Halinę i Andrzeja Aleksandrowiczów oraz Izabelę i Pawła Chojnackich. Istnieje od 1991 roku. Chłonność miejscowego rynku zbytu oraz możliwość zwiększenia produkcji spowodowały szybki rozwój zakładu zarówno w zakresie bazy techniczno-wytwórczej, jak i asortymentu produkowanych wyrobów.
Proces produkcyjny oparty o zasady Dobrej Praktyki Produkcji (GMP), Dobrej Praktyki Higienicznej (GHP) oraz system HACCAP zapewnia wyrobom najwyższe standardy jakościowe i bezpieczeństwa zdrowotnego.

 

 

 

 

Zdjęcie przedstawia krowy w oborze u Państwa Kasińskich z ByszewaPaństwo Monika i Albert Kasińscy z Byszewa w powiecie kutnowskim uzyskali tytuł I Wicemistrz Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2008.
Gospodarstwo o powierzchni 44,20 ha. Główny kierunek - hodowla bydła mlecznego Obecnie posiada 55 sztuk krów mlecznych o wydajności 6200 l mleka rocznie.

 

 

 

 

Tytuł II Wicemistrz Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2008 zdobyli Państwo Małgorzata i Krzysztof Nowakowie z gminy Galewice w powiecie wieruszowskim.
Zdjęcie przedstawia trzodę chlewną w gospodarstwie Państwa Nowaków z gminy GalewiceGospodarstwo o powierzchni 40 ha użytków rolnych, w tym 26 ha własnych. Głównym kierunkiem produkcji jest chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Gospodarstwo specjalizuje się również w chowie bydła mlecznego. Obecnie utrzymywane jest 10 szt. krów mlecznych.

 

 

 

 

Tytuł I Wicemistrz Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2008 otrzymała firma BART-PIEK pp. Grażyny i Franciszka Bartników z Lgoty Wielkiej w powiecie radomszczańskim.
Zdjęcie przedstawia Pana Franciszka Bartnika przy mieszadle w piekarniFirma została założona w marcu 1996 roku. Początkowo w Zakładzie produkowany był niewielki asortyment podstawowych wyrobów piekarniczych. Obecnie Firma zatrudnia 24 fachowców. Praca odbywa się na dwie zmiany. Oferuje się 50 rodzajów wyrobów piekarniczych i cukierniczych.
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Zimex” Pani Haliny Zimoch z miejscowości Leszcze w powiecie łęczyckim otrzymało tytuł II Wicemistrz Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2008 w  kategorii Firmy.
Firma rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku od handlu drobnym sprzętem rolniczym. Dalszym krokiem w rozwoju było wprowadzenie do oferty maszyny takich firm jak Sipma Lublin, Warfama, Wiraż, Meprozet Kościan, Weremczuk, Krakowiak. W 2003 roku rozpoczęto sprzedaż ciągników z firm Ponar, Ursus, Farmatrak, Foton, Landini, Kioto. Ostatnio do oferty dołączono deszczownie włoskiej firmy Nettuno.

 

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Zimex” Pani Haliny Zimoch z miejscowości Leszcze w powiecie łęczyckim otrzymało tytuł II Wicemistrz Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2008 w  kategorii Firmy.
Zdjęcie przedstawia ciągniki Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego "Zimex"Firma rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku od handlu drobnym sprzętem rolniczym. Dalszym krokiem w rozwoju było wprowadzenie do oferty maszyny takich firm jak Sipma Lublin, Warfama, Wiraż, Meprozet Kościan, Weremczuk, Krakowiak. W 2003 roku rozpoczęto sprzedaż ciągników z firm Ponar, Ursus, Farmatrak, Foton, Landini, Kioto. Ostatnio do oferty dołączono deszczownie włoskiej firmy Nettuno.