150 000  Premii Młodego Rolnika nabór do 0108. 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

„XVII Biesiada Łowicka” w Maurzycach (28-08-2016)

Show the MENU
29.08.2016
Zdjęcie przedstawia występ zespołu ludowego

W ostatnią niedziele sierpnia (28-08-2016 r.) w Maurzyckim skansenie odbyła się „XVII Biesiada Łowicka” pod patronatem Starosty Łowickiego – Krzysztofa Figata.
Główną ideą Biesiady jest propagowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Łowickiej,
a miejsce w który odbyła się „Biesiada” jest do tego idealne, gdyż w otoczeniu dawnej wsi łowickiej uczestnicy imprezy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z folklorem i tradycją łowicką.
 
Coroczna impreza rozpoczęła się Mszą Świętą w zabytkowym kościele w Skansenie
o godzinie 13-tej, a po jej zakończeniu nastąpiło oficjalne otwarcie Biesiady, oraz przywitanie zaproszonych gości przez Starostę Łowickiego Krzysztofa Figata.
 
Podczas imprezy nastąpiło wręczenie nagrody „Łowicka Róża”, którą otrzymał Jerzy Kosiorek – choreograf zespołów ludowych, oraz zaprezentowano ogromną wycinankę
o długości 3 metrów i szerokości 80 centymetrów, wykonaną przez kilka twórczyń ludowych.
 
Na scenie nie zabrakło zespołów ludowych. Swe umiejętności zaprezentowali: Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, Ludowa Kapela Mazowiecka z Sochaczewa, oraz zespół muzyczny „BAŁAGAN”. W części głównej występów na scenie pojawił się znany satyryk Tadeusz Drozd, grupa MAXX DANCE, a gwiazdą wieczoru była „Małgorzata Ostrowska”.
 
Podczas „Biesiady Łowickiej” nie zabrakło oczywiście swojskiego jadła, panie
z gminnych KGW powiatu łowickiego prezentowały i zachęcały do skosztowanie regionalnych potraw własnoręcznie przygotowanych. Na terenie skansenu, nie brakowało twórców ludowych, którzy prezentowali swoje prace. Swoje stoiska miały między innymi firmy okołorolnicze takie jak: MCHiRZ w Łowiczu, OSM Łowicz, koła pszczelarskie, banki i inni.
 
W tym gronie nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego ŁODR z siedzibą
w Bratoszewicach. - RZD Łowicz. Doradcy łowickiego zespołu udzielali porad merytorycznych oraz informacji z zakresu mechanizmów PROW 2014-2020.

Zdjęcie przedstawia występ zespołu ludowego
Zdjęcie przedstawia stoisko z plonami ŁODR
Zdjęcie przedstawia mieszkańców przy stoisku ŁODR
Pracownicy ŁODR przy swoim stoisku
Pamiątkowe zdjęcie pracowników ŁODR z zespołem ludowym
Zdjęcie przedstawia pracowników ŁODR z mieszkańcami Maurzyc