150 000  Premii Młodego Rolnika nabór do 0108. 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

XII Obchody Dnia Kiernozkiego Dzika

Show the MENU
14.11.2016
Zdjęcie przedstawia upieczonego dzika na stole oraz gotujących ludzi

Jak co roku, 13 lipca w Kiernozi odbył się Dzień Kiernozkiego Dzika.
Dwunaste obchody święta rozpoczęły się o godz. 1700 występem dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kiernozi. Następnie na scenie odbyła się Biesiada – „Hetmańscy Sarmaci”, program sarmacki ,włoski „Don Corleone Show”, a także wysłuchaliśmy kompozycji latynoamerykańskiej, a to wszystko w wykonaniu „ Lolek Orkiestra”.

W międzyczasie, miejscowi i goście imprezy uczestniczyli w konkursach sprawnościowych, wiedzy o myślistwie oraz wiedzy o Gminie Kiernozia. Kulminacją zabawy była konsumpcja pieczonych dzików oraz występ gwiazdy wieczoru zespołu POWER PLAY, który swoje hity wyśpiewał razem z kiernoska publicznością. Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami prowadzona przez zespół MODAR JUNIOR.

Specjaliści  Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego s/z w Bratoszewicach przygotowali  stoisko promocyjne, gdzie udzielali fachowych porad zainteresowanym rolnikom dotyczących produkcji rolnej oraz funduszy unijnych. Doradztwo to świadczyły specjalistki Rejonowego Zespołu Doradców Łowicz: Helena Kołodziejska, Natalia Grużewska, Aneta Budzyńska, Edyta Wojtasiak oraz kierownik Rejonu Mariusz Siewiera. Na stoisku można było także zakupić ulotki promocyjne.

Zdjęcie przedstawia upieczonego dzika na stole oraz gotujących ludzi
Zdjęcie przedstawia pracowników ŁODR przed swoim stoiskiem namiotowym
Zdjęcie przedstawia pracowników ŁODR przed swoim stoiskiem namiotowym
Zdjęcie przedstawia występ zespołu MODAR JUNIOR
Zdjęcie przedstawia występ zespołu MODAR JUNIOR
Zdjęcie przedstawia pracownice ŁODR, pokazujących ulotki przed swoim stoiskiem namiotowym
Zdjęcie przedstawia organizatorów imprezy z nagrodzonymi na scenie
Zdjęcie przedstawia uczestnika konkursu, rzucającego oszczepem do sztucznego dzika