XII Ekologiczny Hubertus Łęczycki

Show the MENU
16.10.2018

           W sobotę 13.10.2018 r na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbył się XII Ekologiczny Hubertus Łęczycki. Jak co roku święto myśliwych i leśników przyciągnęło przedstawicieli kół łowieckich z naszego regionu. Uroczystości związane z obchodami dnia św. Huberta rozpoczęły się o godz. 9.00. mszą św. w intencji myśliwych, odprawioną w Kościele O.O. Bernardynów. Następnie brać myśliwska przemaszerowała ulicą Poznańską na Plac T. Kościuszki, gdzie oficjalnie rozpoczęto obchody Dnia Św. Huberta .

    W imprezie uczestniczyli nie tylko myśliwi – nie brakowało kramów i stoisk różnych łęczyckich szkół i instytucji. Odbywały się pokazy i warsztaty mykologiczne, kynologiczne, sokolnicze, konne i kulinarne. Była możliwość  degustacji potraw z dziczyzny, w tym gulaszu przygotowanego w ogromnym garnku oraz wzięcia udziału w konkursie na najsmaczniejszy pasztet.

    Podczas XII Ekologicznego Hubertusa Łęczyckiego odbyła się  tradycyjna pogoń za lisem, jak co roku na łąkach za łęczyckim parkiem miejskim. Kameralna gonitwa na łąkach zakończyła tegoroczną edycję imprezy.

 Stoisko promocyjne Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach przygotował Powiatowy Zespół Doradców w Łęczycy. Na stoisku można było zapoznać się z odmianami zbóż ozimych polecanymi do uprawy w naszym województwie, uzyskać poradę oraz zakupić wydawnictwa.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Smela