Szkolenie - „Zdrowy Styl Życia – Zdrowy Styl Bycia”

Show the MENU
30.03.2022

Blisko sto osób uczestniczyło w szkoleniu w ramach serii szkoleń „Zdrowy Styl Życia – Zdrowy Styl Bycia”, które odbyło się wczoraj w Centrali Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.
Organizatorem szkolenia był Powiatowy Zespół Doradców Rolniczych w Zgierzu.
Uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w przekazywane przez dietetyk mgr Annę Zielińską treści dotyczące przede wszystkim zasad zdrowego i racjonalnego komponowania posiłków. Z ożywieniem uczestniczyli również w dyskusji na temat żywieniowych faktów i mitów.
Wielokrotnie podkreślaną w trakcie wykładu kwestią, była zasada komponowania posiłków w oparciu o produkty polskie, lokalne i sezonowe – czyli w chwili obecnej np. warzywa korzeniowe, ziemniaki, przetwory – w tym niezastąpione i niezwykle wartościowe produkty kiszone, fermentowane.
Uzupełnieniem treści wykładowych był pokaz kulinarny, podczas którego Koło Gospodyń Wiejskich w Nagawkach zaprezentowało przygotowanie między innymi tradycyjnego, aczkolwiek „odchudzonego” żurku wielkanocnego, pierogów serowo-ziemniaczanych, a także wegetariańskiej pasty serowo-rybnej. Nie obyło się również bez tradycyjnej drożdżówki oraz innych domowych ciast.
Uzupełnieniem treści dietetycznych była możliwość konsultacji z przedstawicielami KRUS OR w Łodzi na temat świadczeń skierowanych do rolników.
Szkolenie zostało objęte patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka oraz Posła na Sejm RP Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.
Pokaz kulinarny zrealizowany został ze środków finansowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.