UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Szkolenie w firmie „Dar Ogrodu”

Show the MENU
01.10.2016
znak z drzewa - tłocznia soków

Rolnicy z powiatu zgierskiego wraz z Małgorzatą Gabryelczak – zastępcą dyrektora Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z/s w Bratoszewicach, w październiku uczestniczyli w szkoleniu wyjazdowym zorganizowanym przez specjalistów ŁODR – Rejon Zgierz do firmy DAR OGRODU w miejscowości Brudzew  gm. Błaszki. Szkolenie  dotyczyło „Alternatywnych  źródeł dochodu dla gospodarstw rolnych”.

Firma, którą zwiedziliśmy zajmuje się usługowym tłoczeniem soków naturalnych z owoców  i warzyw oraz sprzedażą maszyn do produkcji soków dla małych przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych.

Soki nie zawierają konserwantów, cukru i dodatkowej wody. Mogą być zrobione na miejscu, jak również u klienta w dowolnym miejscu w kraju. Jest to pierwsza w Polsce mobilna tłocznia soków.

W trakcie naszego pobytu mogliśmy zobaczyć jak wygląda proces tłoczenia soku, pasteryzacja w nowoczesnym pasteryzatorze, którego celem jest spasteryzowanie soku w sposób zapewniający zachowanie jak najwyższych walorów odżywczych, zdrowotnych i smakowych oraz pakowanie w kartony typu Bag-in-Box o pojemności 3 i 5 litra.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o procesie pozyskiwania soków naturalnych i oglądali nowoczesną linię technologiczną. Pobyt w firmie zakończył się degustacją wspaniałych soków.   

Anna Dąbrowska
Foto: Małgorzata Gabryelczak

grupa ludzi stojąca obok mobilnej tłoczni soków
grupa ludzi stojących na placu wyłożonym kostką przed białym budynkiem
duża grupa ludzi stojąca na placu wyłożonym siwą kostką
ludzie stojący przed białym parterowym budynkiem
kobieta mówiąca do grupy ludzi w środku budynku
grupa ludzi pijąca sok z moblinej tłoczni