UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Szkolenie gminne

Show the MENU
30.09.2016

W dniu 29.09.2016 roku w biurz RZD Opoczno przeprowadzono szkolenie nt. Ogrody przyjazne pszczołom, które przeprowadziła Aleksandra Szczepanik RZD Tomaszów Mazowiecki.
Na szkoleniu uczestniczyło 10 osób, były to osoby zarówno z Koła Gospodyń Wiejskich jak również pszczelarze powiatu opoczyńskiego.  
Przydomowe ogrody są cenne i dla ludzi i dla pszczół. Pszczoły zapylają kwiaty ozdobne, drzewa owocowe oraz wiele innych roślin uprawnych. Niestety, zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatu i choroby dają się im we znaki, pszczoły są zagrożone. Ze względu na ogromne korzyści jakie czerpiemy z działalności pszczół oraz ich rolę w przyrodzie, powinniśmy dbać o ich bezpieczeństwo i ochronę.
Uczestnicy szkolenia mogli dowiedzieć się jak być ogrodnikiem przyjaznym pszczołom i co zrobić, aby otoczenie- ogród, balkon, taras- było przyjazne dla pożytecznych owadów.