UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Święto Plonów w gminie Rzgów

Show the MENU
07.09.2016
plony rolne: dynie, zborze, pory itd

W Hucie Wiskickiej - Tadzin 7 września odbyły się gminne dożynki. Uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza święta w Kościele Parafialnym p.w.Stanisława B.M. w Rzgowie.

Po nabożeństwie uroczysty korowód przejechał na plac przy OSP Huta Wiskicka-Tadzin powitany przez Rzgowską Orkiestrę Dętą.

Poświęcony bochen chleba z rąk starostów dożynek odebrał Burmistrz Rzgowa Jan Mielczarek. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zgodnie z ceremoniałem wręczały dożynkowe wieńce. Miłym akcentem był lot gołębi Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Rzgów, zainteresowaniem cieszyły się występy artystyczne Zespołu "Dolinianka" z Ukrainy, Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie", Rzgowskiej Orkiestry Dętej i Chóru Camerata. Wśród wielu stoisk i wystaw nie zabrakło wystawy dożynkowej przygotowanej przez pracowników  Rejonowego Zespołu Doradców Łódź Wschód Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach .

Wspólne biesiadowanie z muzyką i zabawa taneczna trwały do późnego, ciepłego wieczora.

Ewa Gładysz

plony rolne: dynie, zborze, pory itd
wejście na dożynki gminy rzgów
namiot ŁODR na dożynkarz
ludzie na scenie podczas dożynek
dóch mężczyzn oraz grupa kobiet na scenie podczas dożynek