UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Święcone po sieradzku

Show the MENU
10.04.2018

Już po raz 10 w sieradzkim starostwie powiatowym zorganizowano w sobotę 24 marca 2018 roku Wystawę Stołów Wielkanocnych. Reprezentowane były wszystkie gminy powiatu sieradzkiego, które przywiozły tradycyjne świąteczne potrawy, m.in.: żur, biały barszcz, kiełbasę, pasztety, szynki czy słodkie wypieki. Na wystawę licznie, jak co roku, zawitali mieszańcy Sieradza i regionu.

       Można było nie tylko oglądać, ale również skosztować wiosennych pyszności i zakupić świąteczne potrawy, wypieki, smakołyki i różnorakie ozdoby. A autorami tych wielkanocnych cudeniek były przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń oraz twórcy ludowi z Sieradzkiego. Czas zebranym umilały występy artystyczne w wykonaniu, m.in.: Kapeli „Paka Klonowiaka” z gminy Klonowa, Kapeli „Pożarniki” OSP Sieradz Woźniki z zespołem śpiewaczym KGW z Woźnik, zespołu „Akord”, działającym przy Spółdzielczym Domu Kultury w Sieradzu, Sieradzkiej Kapeli Ludowej z Sieradza.

       Podczas wystawy swoje stoisko miał również Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Sieradz. Dyżurujący specjaliści udzielali porad, m.in.: z zakresu dziedzictwa kulturowego, tradycyjnych smaków regionu, rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet, mieszkanek obszarów wiejskich.

Tekst i fot.: Mariola Hernas