UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

II edycja giełdy warzywniczo – ogrodniczej w gminie Biała.

Show the MENU
01.02.2018

            23 stycznia 2018 roku w Sali restauracji „Skorpion” odbyło się szkolenie dla rolników – producentów warzyw „Giełda warzywniczo – ogrodnicza”. Szkolenie zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wieluniu przy współpracy z firmami nasiennymi i nawozowymi.

            Uczestnicy mogli posłuchać wykładu prof. Józefa Robaka na temat: „Główne zagrożenia chorobowe w 2017 roku warzyw kapustnych i korzeniowych”. Podczas wykładu prof. Robak zaprezentował sposoby ochrony roślin przed organizmami szkodliwymi, polegające na wykorzystaniu wszystkich dostępnych metod ochrony roślin. Mówił jak w sposób minimalizujący zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska walczyć ze szkodnikami i chorobami roślin. Odnosił się także do producentów bardzo wczesnych warzyw, którzy co roku przed sezonem zadają sobie pytanie: jakie odmiany wykorzystać do uprawy ? .

Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu: „Znaczenie wapnia dla agro - eko systemu” zaprezentowanego  przez Anetę Bachósz przedstawiciela firmy POLCALC.

Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony producentów warzyw z całego powiatu wieluńskiego . W szkoleniu uczestniczyło  70 osób.

Za rok kolejna edycja giełdy warzywniczej na którą już dziś zaprasza PZDR Wieluń.

 

                                                                                               Tekst: Agnieszka Trojak

                                                                                                             Bronisław Tobis

Image icon gielda_2018_107.jpg (4624.803 kB)
Image icon gielda_2018_001.jpg (4362.824 kB)
Image icon gielda_2018_045.jpg (2437.996 kB)