150 000  Premii Młodego Rolnika nabór do 0108. 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Dożynki i Turniej Wsi w Bielawach

Show the MENU
27.08.2018

Dużo działo się 25 sierpnia, na boisku gminnym w Bielawach. Gminne dożynki zostały połączone z Turniejem Wsi, dla gości przygotowano takie atrakcje jak na przykład loteria fantowa, zabawy dla dzieci z animatorką czy blok koncertów.

Najpierw jednak, nim rozpoczęła się część rozrywkowa, została odprawiona polowa msza święta, której szczegolną intencją było podziękowanie za tegoroczne plony. Związek z ziemią i ojczyzną symbolizowały wieńce przygotowane przez poszczególne wsie, które wzięły udział w konkursie. Jury pod przewodnictwem posła Pawła Bejdy zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody wieńcowi z Bielaw. Drugie miejsca zajął Chruślin, a trzecie Oszkowice. Z wyróżnień cieszyć się mogą: Janinów, Stary Waliszew, Marywil, Wojewodza, Borówek i Skubiki.

Najwięcej emocji wzbudziła przygotowana przez strażaków loteria fantowa (do wygrania na przykład żywe gołębie), a tradycyjny Turniej Wsi z takimi konkurencjami jak na przykład toczenie opony czy rzut gumofilcem.

Na scenie wystąpili tacy wykonawcy jak: Extazy, Nasty Ladies, The Trill, Deep Dance i Marcin Siegieńczuk.

Wydarzenie zorganizowane przez Urząd Gminy Bielawy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Bielaw i Okolic.

http://lowiczanin.info/wp-content/gallery/turniej-wsi-gminy-bielawy/DSC_0180-Kopiowanie.JPG