UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Mistrzowie Województwa Łódzkiego Konkursu AgroLiga 2015

Show the MENU

Mistrzem Województwa Łódzkiego Konkursu AGROLIGA 2015 w kategorii ROLNICY zostali Katarzyna i Maciej Wojtuniakowie z Wydrzyna w gminie Czarnożyły powiat wieluński
Gospodarstwo powstało w 1999 r. Wtedy zakupione zostały pierwsze grunty rolne o powierzchni 1,22 ha, następnie dodzierżawione 0,49 ha. W latach 2004–2005 państwo Wojtuniakowie zakupili kolejne grunty o łącznej powierzchni 2,38 ha i wydzierżawili 1 ha. W roku 2006 skorzystali z działania w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004–2006 dla gospodarstw niskotowarowych. Za uzyskaną pomoc zakupili sadzarkę do ziemniaków, pług oraz grunty orne o powierzchni 1,65 ha W ramach tego samego PROW zrealizowali inwestycje w postaci zakupu ciągnika o mocy 95 kM, brony talerzowej, siewnika do poplonów. W 2008 r. zrealizowali budowę przechowalni ziemniaków o pow. 370 m2, wyposażoną w 700 skrzynio-palet, wózek widłowy i ciąg technologiczny do sortowania i pakowania ziemniaków. Przy dalszych inwestycjach w gospodarstwie korzystali z działań PROW 2007–2013 wykorzystując pełną kwotę refundacji w ramach działania Modernizacja gospodarstw rolnych Zakupili przyczepę, sortownik do ziemniaków, opryskiwacz zawieszany, kombajn Grimme oraz wybudowali plac manewrowy o pow. 1000 m2.
Powierzchnia gospodarstwa wynosi obecnie 32,00 ha, w tym 13,50 – to grunty własne, pozostałe 18,50 ha – dzierżawione. Głównym kierunkiem produkcji w gospodarstwie są ziemniaki – uprawiane na 22 ha, na pozostałym obszarze – zboża. Gospodarstwo brało udział w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne” w latach 2013 i 2014.
 
Mistrzem Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2015 w kategorii FIRMY została wytwórnia pasz i koncentratów AGRO-Kocięba z Czarnocina powiat piotrkowski. Właścicielem jest Bogdan Kocięba
Agro-Kocięba jest marką znaną z wysokojakościowych pasz zapewniających dobrostan zwierząt oraz wysoką efektywność produkcji zwierzęcej. Firma specjalizuje się w produkcji mieszanek paszowych dla drobiu, trzody chlewnej oraz bydła, a także w doradztwie żywieniowym na polskim rynku paszowym. Kluczem do sukcesu firmy Agro-Kocięba jest wieloletnie doświadczenie, stały rozwój i doskonalenie programu żywienia zwierząt, a także innowacyjne rozwiązania stosowane w procesie produkcyjnym.
Firma powstała w 1990 roku, a każdego dnia na przestrzeni lat swojej działalności z zaangażowaniem dąży do tego, aby każdy klient z zadowoleniem mógł stwierdzić – DOBRE I NASZE!Rozwój i osiągnięcia potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody, m.in.: Gazele Biznesu, Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego, Godła Najwyższej Jakości Quality International. Obszar działalności firmy to głównie teren województwa łódzkiego.