Mistrzowie Województwa Łódzkiego Konkursu AGROLIGA 2013

Show the MENU

Tytuł Mistrz Województwa Łódzkiego Konkursu AGROLIGA 2013 w kategorii ROLNICY otrzymali państwo  Izabela i Paweł Chojnaccy z miejscowości Broszki w gminie Złoczew powiat sieradzki.
Gospodarstwo rolne o powierzchni 25 ha użytków rolnych, specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej. Produkcja roślinna dostosowana jest do potrzeb produkcji zwierzęcej. Uprawia się zboża: jęczmień, pszenicę i pszenżyto. Początkowo gospodarstwo prowadziło hodowlę tuczników w cyklu zamkniętym od 20 loch. Po inwestycjach przeprowadzonych w 2004 i 2005 roku – budowa 2 nowoczesnych chlewni o powierzchni 1100 m2 każda, nastąpił znaczący wzrost produkcji. Obecnie stado podstawowe stanowi 200 loch rasy PIC i 2 knury. Produkcja nastawiona jest na sprzedaż tuczników – ok. 4 800 sztuk/rok przy średniej wadze ubojowej 110-115 kg. Częstotliwość oproszeń wynosi 2,43.  Prosięta odsadzane są w wieku 4 tygodni. Od 1 lochy odsadzane jest średnio 25 prosiąt w roku.
Chów trzody chlewnej prowadzony jest w oparciu o 2 nowoczesne budynki inwentarskie. Pierwszy budynek wybudowany w 2004 roku to tuczarnia z 12 komorami po 100 sztuk każda. Drugi budynek to budynek dla loch i odchowania prosiąt. Znajduje się w nim 5 porodówek po 10 sztuk każda, sektor krycia loch (2 komory po 30 sztuk), 24 kojce grupowe dla loch luźnych po 5 sztuk każdy oraz 5 komór odchowalni dla prosiąt. Wszystkie zwierzęta utrzymywane są na rusztach. Gospodarstwo charakteryzuje się wysokim stopniem mechanizacji, co pozwala na sprawną obsługę i zarządzanie produkcją. Wszystkim grupom technologicznym (6 grup) pasza dostarczana jest paszociągami z silosów znajdujących się obok budynków (6 sztuk). Budynki wyposażone są w wentylację sterowaną automatycznie zaopatrzoną w system alarmowy. Stosowane w gospodarstwie nowoczesne technologie i rozwiązania techniczne zapewniają wysoki statut zdrowotny i dobrostan zwierząt.
Gospodarstwo spełnia wszelkie wymogi dotyczące ochrony środowiska. Zbiornik na odchody płynne o pojemności 1 920 m3  pozwala na składowanie ich przez okres 4 miesięcy. Gospodarstwo ma również podpisane wieloletnie umowy na odbiór nadmiaru gnojowicy z indywidualnymi rolnikami.
Żywienie zwierząt oparte jest o premiksy firmy FAR- PASZ oraz mieszanki własne przygotowywane w gospodarstwie. Skład mieszanki sporządzany z pomocą doradcy żywieniowego dostosowany jest do potrzeb poszczególnych grup technologicznych. Zużycie paszy w tuczu wynosi 2,3 kg na kg przyrostu mc. Tuczniki na podstawie wieloletniej umowy kontraktacyjnej dostarczane są do ZPIHM ZŁOTEX sp.j.
Teren wokół budynków inwentarskich jest utwardzony częściowo wylany jest beton, a częściowo ułożone są płyty drogowe typu JOMB. Gospodarstwo jest ogrodzone i obsadzone tujami. Na terenie gospodarstwa jest czysto i estetycznie.

Mistrzem Województwa Łódzkiego w Konkursie AGROLIGA 2013 w kategorii FIRMYzostała  firma AGRO-MASZ pana Pawła Nowaka ze Strzelec Małych w gminie Masłowice pow. radomszczański.
Firma AGRO-MASZ powstała w czerwcu 2004 roku. Od 2005 roku zakład rozpoczął wytwarzać maszyny rolnicze. Firma zatrudnia obecnie 120 osób i cały czas intensywnie się rozwija. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, w skład którego wchodzą między innymi 2 wypalarki laserowe, 3 wypalarki konwencjonalne, 3 centra obróbcze, linia proszkowego malowania, śrutownia, robot spawalniczy.
Firma AGRO-MASZ dysponuje nowoczesną lakiernią.

Technologię malowania charakteryzują następujące etapy:

 • przygotowanie powierzchni poprzez śrutowanie w specjalnej komorze,
 • zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji podkładem epoxydowym nakładanym agregatem hydrodynamicznym,
 • nakładanie emalii poliuretanowej jako wierzchniej warstwy wykończeniowej. Emalia ta cechuje się wysoką odpornościa na czynniki atmosferyczne. Współpraca z czołowymi producentami farb zapewnia uzyskanie właściwych parametrów powłoki konstrukcji.
 • suszenie - odbywające się w specjalnych komorach suszarniczych w optymalnych temperaturach.

Firma AGRO-MASZ dysponuje także nowoczesną śrutownią. Każdy element zanim zostanie pomalowany, jest poddawany śrutowaniu, dzięki któremu usunięte zostają wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo powierzchnia staje się matowa, przez co zwiększa się przyczepność farb.

Obecnie w ofercie posiada następujące produkty:

 • Agregaty talerzowe 2.7 m oraz 3.0 m
 • Agregaty uprawowe 3.0 m oraz 3.6 m i 4.2 m a także 5.0 m i 5.6 m
 • Agregaty uprawowo-siewne 2.5 m, 2.7 m oraz 3.0 m
 • Agregaty ścierniskowe 2.1 m, 2.6 m oraz 3.0 m
 • Pługi zagonowe 3, 4 oraz 5 skibowe z zabezpieczeniem przeciw kamieniom
 • Pługi jednobelkowe 3, 4 i 5 skibowe z zabezpieczeniem przeciw kamieniom
 • Pługi obrotowe 3, 4 i 5 skibowe z zabezpieczeniem przeciw kamieniom

Firma zapewnia transport maszyn na terenie całego kraju, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz pełny asortyment części zamiennych. Głównym celem firmy jest wytwarzanie maszyn rolniczych o wysokiej jakości, które w pełni zaspokoją oczekiwania odbiorców oraz rozszerzenie asortymentu.
Firma AGRO-MASZwspółpracuje z 95. dystrybutorami. Swoje maszyny sprzedaje również za granicą. Od 22-12-2011 r. nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma.

AGRO-MASZ wystawia swoje maszyny na targach:

 • AGRO SHOW Bednary
 • Opolagra
 • AGROTECH Kielce
 • Targi Hanowerskie