Agnieszka Ciesielska

Show the MENU
Stojąca Pani Agnieszka Ciesielska przy swoich pracach wykonanych z zakresu makramy
Agnieszka Ciesielska
Czyżów, gm. Kleszczów, pow. Bełchatowski

Pani Agnieszka od 20 lat wykonuje prace z zakresu makramy (to specjalna technika wiązania sznurków wykonanych z nici lnianych, konopnych, jedwabnych i innych bez użycia igieł, drutów lub szydełka). Stosowano ją przy wyrobie torebek, frędzli do chust, naszyjników, wiszących uchwytów do doniczek, pasków, makat ściennych.
Różnorodność wiązań daje w makramie olbrzymie możliwości tworzenia najrozmaitszych wzorów i łączeń.

Prace pani Agnieszki Ciesielskiej prezentowane były:

  • w konkursie twórców rękodzieła artystycznego powiatu bełchatowskiego,  gdzie twórczyni zajęła I   miejsce w kategorii amator (duża tkanina)
  • na wystawach i kiermaszach rękodzieła w Łodzi
  • na wystawie twórców pogranicza polsko-czeskiego w Prudniku

Wykonane prace prezentowane są na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie, a także w Wiejskim Ośrodku Kultury w Czyżowie.
Pani Agnieszka  prowadzi również warsztaty w zakresie makramy dla dzieci i dorosłych, które odbywają się w każdy wtorek i środę w Wiejskim Ośrodku  Kultury w Czyżowie.
Sztuki makramy nauczyła się pani Agnieszka na warsztatach rękodzieła organizowanym przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica zdobywając kolejne stopnie. Dziś pogłębia swoją wiedzę we własnym zakresie, a jednocześnie  przekazuje ją innym, prowadząc warsztaty i spotkania.